NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2024

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24


Astronomia24

Reklama

CloudFerro z kontraktem dla niemieckiej agencji kosmicznej

AstronautykaFederalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) w ramach działalności niemieckiej agencji kosmicznej (DLR) zleciło kontynuację rozwoju krajowej platformy udostępniającej dane z obserwacji Ziemi (CODE-DE). Realizacja tego projektu została powierzona CloudFerro, jednej z wiodących europejskich firm zajmujących się chmurą obliczeniową, wraz z podwykonawcą Erteco Technologies.

Image  by Astronomia24
CloudFerro z kontraktem dla niemieckiej agencji kosmicznej
fot. CloudFerro


Platforma CODE-DE zapewnia dostęp do danych i usług Copernicus w Niemczech (Link) od początku 2017 roku. Umożliwia przetwarzanie danych z obserwacji Ziemi pozyskiwanych w ramach europejskiego programu Copernicus. Umowa z CloudFerro została podpisana do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Dostęp do platformy CODE-DE będzie nadal bezpłatny dla administracji rządowej i ośrodków naukowych.

„Użytkownicy CODE-DE wkrótce będą mogli korzystać z synergii z innymi platformami DIAS zarządzanymi przez Komisję Europejską. Zapewni to większą elastyczność i skalowalność danych. Z pewnością ta różnica będzie zauważalna” – podkreśla dr Michael Schmidt, przedstawiciel CODE-DE w DLR.

„Jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt (DLR), czyli niemieckim odpowiednikiem NASA. CODE-DE będzie piątą wielkoskalową platformą, działającą w naszym środowisku chmurowym. W ramach tego projektu CloudFerro utworzy w Niemczech kolejny hub, służący do przechowywania danych CODE-DE. Użytkownicy w Niemczech i za granicą będą mieli dostęp do wydajnej i niezawodnej platformy chmurowej, łączącej dostęp do danych z obserwacji Ziemi z elastycznym ich przetwarzaniem” – mówi Maciej Krzyżanowski, Prezes Zarządu CloudFerro.

CloudFerro już udostępnia chmurę dla dwóch z pięciu europejskich platform DIAS: CREODIAS i WEkEO, a także chmurę prywatną dla Copernicus Climate Data Store.

Astronomia24
fot. CloudFerro

CODE-DE umożliwia użytkownikom dostęp do danych satelitarnych i innych informacji dostarczonych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) i Komisję Europejską w ramach projektu Copernicus. Platforma to także bezpieczne środowisko pracy do przechowywania prywatnych danych i zintegrowanego przetwarzania w celu generowania różnego rodzaju analiz. CODE-DE pozwala także na publikację i ponowne wykorzystanie wygenerowanych produktów jako usług sieciowych. Platforma umożliwia stosowanie technologii sztucznej inteligencji (AI). Jest również obszernym helpdeskiem oraz zawiera programy szkoleniowe.

CODE-DE od 2017 roku jest obsługiwany przez centrum danych teledetekcyjnych niemieckiego centrum lotniczego (DLR-DFD). Ta współpraca potrwa do końca pierwszego kwartału 2020 roku. Nowa wersja CODE-DE, wykorzystująca osiągnięcia i doświadczenia z pierwszej fazy operacyjnej uzupełniona o nowe funkcjonalności, będzie realizowana od 1 kwietnia 2020 roku.

„Wybór CloudFerro w przetargu dotyczącym niemieckiej platformy udostępniającej dane satelitarne jest kolejnym potwierdzeniem naszej rosnącej pozycji w Europie. Nasza chmura jest elastyczna, niezawodna i gotowa na wszelkie wyzwania związane z przetwarzaniem dużych ilości danych. Z przyjemnością realizujemy założenia Komisji Europejskiej dotyczącymi programu Copernicus i projektów DIAS. W CODE-DE mamy zamiar osiągnąć efekt synergii i wykorzysta wiedzę, doświadczenie i metody przetwarzania danych wypracowane podczas zarządzania platformą CREODIAS” – dodaje Maciej Krzyżanowski.

CloudFerro

CloudFerro jest wiodącym polskim dostawcą infrastruktury chmurowej jako usługi (IaaS). Założona w 2015 roku przez grupę doświadczonych menedżerów z branży IT i telekomunikacyjnej, firma CloudFerro zapewnia klientom przetwarzanie w chmurze prywatnej, publicznej i hybrydowej, serwery dedykowane oraz usługi przechowywania danych.

Rozwiązania CloudFerro oparte są o oprogramowanie open source: OpenStack. CloudFerro specjalizuje się w platformach do przechowywania, przetwarzania i rozpowszechniania dużych ilości danych. Obecne zasoby obsługiwanych przez firmę danych przekraczają 16PB.

CloudFerro zapewnia usługi przetwarzania w chmurze kilku klientom instytucjonalnym i naukowym w sektorze kosmicznym, w tym ESA dla platformy CREODIAS i ECMWF dla platformy hybrydowej Climate Data Store.


Źródło: CloudFerro, inplusmedia.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Toruński Zlot Miłośnikó...
ZLOTY, SPOTKANIA, IMPREZY
7561 4 Andrzej
24-10-2024 12:15
Sojuz TMA-22
MISJE ZAŁOGOWE
3650 0 Andrzej
24-10-2024 05:56
STS-134 Endeavour - 16 Maj ...
MISJE ZAŁOGOWE
51175 28 Krzysztof007
24-10-2024 05:42
Obserwacje Międzynarodowej...
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
21726 6 Piotr
24-10-2024 02:32