Wtorek, 5 marca 2019 r. – Warszawa, Polska – Firma ICEYE Polska, działająca w obszarze zaawansowanych technologii satelitarnych służących obserwacji Ziemi, została nagrodzona w kategorii „Zagraniczny sukces – nagroda za osiągnięcia podmiotów polskiego sektora kosmicznego za granicą – aspekt naukowy i biznesowy" podczas wczorajszej gali konkursu „Konstelacje 2018”.
ICEYE Polska z nagrodą Agencji Rozwoju Przemysłu
fot. ICEYE
Ideą konkursu, organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, jest wyróżnienie osób bądź instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych. Nagrodę wręczyli Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz oraz wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Dariusz Śliwkowski.
-
Bardzo cieszymy się z tego wyjątkowego wyróżnienia, które podkreśla naszą rolę w rozwijaniu przełomowych, radarowych technologii satelitarnych. Konsekwentnie rozszerzamy swoją działalność w Polsce, co zdecydowanie zwiększa potencjał rozwoju naszej firmy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze dokonania zostały docenione przez Agencję Rozwoju Przemysłu – powiedział Robert Wagemann, członek zarządu ICEYE Polska.
fot. ICEYE
Rozwój w Polsce jest jednym z filarów firmy działającej na rynku globalnym. Obok stale rosnącego zespołu inżynierów, w warszawskim biurze ICEYE mieści się Centrum Operacji Satelitarnych odpowiadające za zarządzanie satelitami, wykonywanie zdjęć i dostarczanie ich odbiorcom.
-
Ten rok będzie bardzo ważny dla firmy. Zamierzamy nadal zwiększać nasze zaangażowanie w Polsce, będzie się to wiązać zarówno z rozbudową naszego zaplecza technologicznego, jak i dalszym powiększaniem naszego zespołu – zapowiedział Wagemann.
W planach ICEYE jest miedzy innymi rozbudowa zaplecza badawczo-rozwojowego pozwalającego na prowadzenie zaawansowanych prac nad przetwarzaniem obrazów satelitarnych i przetwarzaniem pozyskiwanych z nich danych.
fot. ICEYE
O ICEYE:
ICEYE jest światowym liderem w zakresie wykorzystania technologii radarowej SAR (radar z syntetyczną aperturą) dla mikrosatelitów, zapewniającej szybki dostęp do niezawodnych danych z obserwacji Ziemi uzyskiwanych niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Firma ICEYE przeprowadziła w styczniu 2018 roku pierwszą na świecie skuteczną próbę umieszczenia na orbicie okołoziemskiej satelity o wadze poniżej 100 kg wyposażonego w radar SAR. Po sukcesie kolejnej misji, którą było wystrzelenie satelity ICEYE-X2 w grudniu ubiegłego roku, firma jest na najlepszej drodze do stworzenia największej na świecie konstelacji satelitów SAR. Do końca 2019 roku na orbitę ma trafić kolejnych pięć urządzeń.
Źródło: mslgroup.com