Symulator edukacyjny statku kosmicznego zamówiony przez Uniwersytet Wrocławski został oficjalnie odebrany. Zamówienie zakładało dostarczenie czterech stacji symulacyjnych wraz z montażem do obserwatorium astronomicznego w Białkowie. Symulatory wykorzystują technologię VR, a scenariusz symulacji zakłada kilkunastominutową podróż przez Układ Słoneczny statkiem kosmicznym, podczas której zwiedzamy i poznajemy poszczególne planety i księżyce.
Symulator edukacyjny statku kosmicznego w Białkowie
fot. flint.systems
Flint Systems wykonał projekt w konsorcjum wspólnie z firmą SLASE. W ramach podziału prac między konsorcjantami Flint Systems zaprojektował i dostarczył hardware, czyli platformy ruchu z niezbędnym oprzyrządowaniem, a firma SLASE prezentację/film przystosowany do wyświetlania w trybie wirtualnej rzeczywistości.
Podróż przez Układ Słoneczny będzie wkrótce dostępna dla zwiedzających, w szczególności młodzieży szkolnej.
"Cieszymy się z ukończenia kolejnego projektu. Był on nieco odmienny od naszych dotychczasowych symulatorów, ponieważ z powodów oczywistych nie szkoli on pilotów statków kosmicznych. Tym razem stało przed nami zadanie opracowania symulatora edukacyjnego, który w przystępny i nowoczesny sposób przekaże uczniom szkół podstawowych i średnich wiedzę o Układzie Słonecznym. Projekt wyszedł tak dobrze, że z pewnością będzie dużą atrakcją nie tylko dla młodzieży, ale także osób dorosłych." -
powiedział Grzegorz Szatkowski, wiceprezes zarządu Flint Systems.
Symulator edukacyjny statku kosmicznego w Białkowie
fot. flint.systems
Symulator edukacyjny statku kosmicznego w Białkowie
fot. flint.systems
Źródło: flint.systems