
CloudFerro, firma która zbudowała i jest operatorem platformy CREODIAS zapewniającej łatwy, otwarty dostęp do zdjęć satelitarnych oraz możliwość ich przetwarzania, ogłasza konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze obrazy z kosmosu. Zdjęcia zgłoszone do konkursu muszą pochodzić z platformy CREODIAS, na którą każdego dnia trafia ponad 2 petabajty danych z europejskich satelitów programu Copernicus.
CloudFerro ogłasza konkurs na najpiękniejsze zdjęcia satelitarne z platformy CREODIAS
fot. CloudFerro
Zasady konkursu
Zdjęcia wygenerowane za pomocą wyszukiwarki CREODIAS mogą obrazować dosłownie wszystko, co znajduje się na powierzchni Ziemi. Obrazy muszą spełniać wymagania określone przez organizatorów, czyli: min. 250 dpi, 4200x3000 px, format jpg lub tif. Muszą też oczywiście spełnić kryterium zasadnicze, czyli powinny to być zdjęcia pokazujące piękno Ziemi.
Mogą być to obrazy związane z lądami, które stanowią blisko 30 proc. powierzchni naszej planety – górami, polami uprawnymi, lasami czy miastami. Jednak nie tylko – w równie interesujący sposób można uchwycić wyspę na oceanie, fale wywołane prądami morskimi czy inne niezwykłe zjawiska na wodnej części globu. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno zdjęcie.
fot. CloudFerro
Zgłoszenia do konkursu „Seize the beauty of our planet” (Uchwyć piękno naszej planety) będą przyjmowane do końca września na stronie konkursu:
cloudferro.com
Nadesłane obrazy zostaną poddane głosowaniu, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani, a także jury złożone z przedstawicieli CloudFerro i jej partnerów: Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej. Trzy najlepsze obrazy organizatorzy nagrodzą atrakcyjnymi gadżetami elektronicznymi. Jednak to nie wszystko – CloudFerro postanowiła z najlepszych 13 zdjęć stworzyć kalendarz na 2021 rok, który także trafi do zwycięzców.
Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane zostało na
27 października.
Więcej informacji o konkursie i formularz do zgłoszenia zdjęcia: cloudferro.com
fot. CloudFerro
O platformie CREODIAS:
CREODIAS jest jedną z pięciu platform DIAS (Data and Information Access Services), które powstały w ramach Europejskiego Programu Obserwacji Ziemi Copernicus koordynowanego przez Komisję europejską i ESA – Europejską Agencję Kosmiczną. Celem ich powołania był z jednej strony monitoring Ziemi oraz z drugiej – umożliwienie europejskim firmom i instytucjom korzystanie z otwartego dostępu do danych satelitarnych. Platformy DIAS, takie jak CREODIAS, umożliwiają dostęp do danych oraz ich przetwarzanie w środowisku chmury obliczeniowej, bez potrzeby pobierania ogromnych ilości zdjęć i innych danych satelitarnych na swój komputer.
fot. CloudFerro
Źródło: inPlus Media