NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Kamery typu bullet AXIS M2014-E wspierają młodych naukowców w podboju Marsa

Statki kosmiczneAxis Communications, światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, został partnerem pierwszej europejskiej edycji zawodów łazików marsjańskich - the European Rover Challenge (ERC). Zaproponowane przez firmę najmniejsze na świecie kamery typu bullet o jakości HDTV 720p - AXIS M2014-E pozwolą na jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości łazików oraz udział w wydarzeniu wszystkich miłośników kosmosu, dzięki transmisji na YouTube.

Image  by Astronomia24
Firma Axis Communications udostępniła konstruktorom najmniejsze na świecie kamery


The European Rover Challenge (ERC) przyciągnęło młodych naukowców z całego świata. W zmaganiach łazików marsjańskich uczestniczyć będą drużyny z Egiptu, Indii, Kolumbii, Bangladeszu i oczywiście z Polski. Ponieważ zdobywanie coraz to nowych obszarów, innowacyjność i poszukiwanie nietypowych rozwiązań technologicznych wpisane jest w misję firmy, Axis Communistaions postanowił wesprzeć w działaniach również młodych konstruktorów.

"Od początku powstania firmy Axis Communications interesują nas inicjatywy niesztampowe. Przedsięwzięcia, które od uczestników wymagają nie tylko wiedzy, ale i nietypowego podejścia do wielu zagadnień i odwagi w pokonywaniu trudności, które innym ludziom wydają się niemożliwymi do rozwiązania. To właśnie łączy Axis Communications z drużynami, które zdecydowały się na udział w ERC. Wspólnie wierzymy, że możemy podbijać kolejne nieznane nam lądy i zmieniać rzeczywistość. Axis istnieje już od 30 lat, a nadal drzemie w nas ta dziecięca ciekawość świata. Naszą wizją jest mądrzejszy i bezpieczniejszy świat i wciąż do tego dążymy" mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications.

"Gdy tylko otrzymaliśmy zaproszenie do wsparcia młodych inżynierów w ramach projektu ERC, nie wahaliśmy się ani chwili. Z takich ludzi jak oni zbudowana jest nasza organizacja – ludzi pełnych pasji, zaciętych w dążeniu do celu, z ogromnymi zasobami know-how. Poza tym udział w ERC otwiera i przed Axis Communications nowe możliwości. Mamy bowiem sposobność przygotowania naszych produktów pod względem wymagań nowych rynków – Marsa..." – dodaje.

ERC ERC


Szwedzki lider technologii sieciowych systemów nadzoru wizyjnego wraz z polskim partnerem firmą DG Elpro, zaproponowała uczestnikom kosmicznych zmagań wyposażenie łazików w najmniejsze na świecie, kompaktowe kamery typu bullet – AXIS M2014-E. Te małe, wielkości szminki do ust urządzenia gwarantują obraz w standardzie HDTV 720p z zachowaniem pełnej poklatkowości. Zawierają jednostkę centralną oraz oddzielny moduł optyczny, co pozwala na maksymalną elastyczność i łatwość montażu. Niewielkie rozmiary, wydajność i odporność kamery na kurz sprawiają, że stanowi ona integralną część łazika marsjańskiego gwarantując mu pełną mobilność i dodatkowo wspierając jego funkcjonalność.

"Gdy zapytano nas, jakie kamery polecamy do tego projektu, bez wahania wybraliśmy rozwiązania Axis Communications. Jedną z fundamentalnych cech produktów tej szwedzkiej marki jest niezawodność i stabilność działania. Nie bez znaczenia w tym zadaniu jest również łatwa obsługa i szerokie możliwości techniczne. Kamery AXIS M2014-E mają wysoką moc obliczeniową, dzięki czemu możemy je wykorzystać do bezpośredniego strumieniowania obrazu wprost z łazików na kanał YouTube. Jesteśmy pewni, że to rozwiązanie pozwoli uchwycić każdy szczegół zaciętych zmagań łazików, a transmisja na żywo zapewni wiele emocji kibicom na całym świecie" mówi Rafał Zabierowski, DG Elpro.

Firma DG Elpro odpowiedzialna jest również za zaprojektowanie odpowiedniej infrastruktury sieciowej, stworzenie instalacji oraz wsparcie techniczne w zakresie urządzeń AXIS.


ERC



Informacja prasowa: Dorota Wawro, Planet PR: Relations Awareness
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3515 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
777 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3773 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1088 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
577 0 sternvega
22-04-2023 03:44